27. august 2017

Zirgi konkurent ujus vähem kui tunni aja jooksul kolm juunioride maailmarekordit

Juunioride MM-i neljanda võistluspäeva õhtuses osas olid kavas poolfinaalid ja finaalid.  Kregor Zirgi ameeriklasest konkurent, Michael Andrew, ujus vähem kui tunni aja jooksul kolm uut juunioride maailmarekordit.

18-aastane Andrew alustas rekordite purustamist 50 m seliliujumises kus ta sai kaela kuldmedali uue juunioride tippmargiga 24.63.

Enne võistluste algust olid rekordnumbrid venelase Kliment Kolesnikovi nimel ajaga 24.94. Andrewi esitus oli nii võimas, et lähim konkurent kaotas talle lausa 67 sajandikuga.

16 minutit pärast seliliujumise finaali lõppu oli ameeriklane stardis juba 50 m liblikujumise poolfinaalis koos Kregor Zirgiga. Andrew ennast tagasi ei hoidnud ning aeg 23.27 tähistas järjekordset juunioride maailmarekordit. Pärast liblikujumist sai Andrew puhata 30 minutit ning seejärel oli kavas meeste 50 m vabaltujumise finaal. Aeg 21.75 purustas 25 sajandikuga eelneva tippmargi ning lähim konkurent jäi täpselt poole sekundi kaugusele.

Täna on Andrew stardis 50 m rinnuli eelujumises ning õhtul on tal kavas 50 m liblikujumise finaal ning eeldatavasti ka 50 m rinnulidistantsi poolfinaal. Ameeriklane on poodiumile veel jõudnud 100 m rinnuliujumises kus ta saavutas pronksmedali.