14. oktoober 2017

SUPER! Eesti ujujad võitsid Euroopa noorte paramängudelt neli kuldmedalit

Eesti paraujujad osalesid Itaalias Ligurias toimunud Euroopa noorte paramängudel ning võitsid lausa neli kuldmedalit. Koondise kõige edukamad etteasted tulid Susannah Kaulilt ja Robin Liksorilt.

Kaul oli parim 100 m vabaltujumise multiklassis (S6-S10) tulles võitjaks punktisummaga 1114 punkti. Tema võiduaeg oli 1.03,87.

Enda võistluste teise kuldmedali napsas Kaul endale 400 m vabaltujumises. Ta läbis distantsi ajaga 4.56,56, mis andis talle 1102 punkti. Kusjuures jäi eestlanna kuldmedalit jagama serblannaga seoses võrdsete punktidega. Mõlemal distantsil püstitas Kalevi Ujumiskooli esindav sportlane ka isikliku rekordi.

Suurepärase etteaste tegi ka Robin Liksor. Noormees jäi võitmatuks 100 m liblik- (1.05,57) ja 100 m rinnuliujumises (1.16,08). Mõlemal distantsil püstitas Liksor ka suured isiklikud rekordid. Edu saatis eestlast ka 200 m kompleksujumises, kus ta sai kaela pronksmedali. Selle medalisaagiga oli Liksor ka koondise edukaim sportlane tänavustel mängudel.

Eestlastest oli võistlustules veel ka Anette Remmelg, kelle parimaks jäi 400 m vabaltujumise kuues koht ajaga 6.07,32. 30. septembrist kuni 6. oktoobrini kestma pidanud paraujumise MM Mehhikos jäi maavärina tõttu ära ning nüüd on uueks kuupäevaks novembri lõpp, mis on meie paraujujatele järgmine suurem start.