17. oktoober 2015

Tallinna meistrivõistlustel kaitsesid tiitlit Liivamägi ja Romanjuk

Liivamägi võib enda tulemustega
vägagi rahule jääda

15.-16. oktoobrini Kalev Spa ujulas toimunud Tallinna MV mitmevõistluses kaitsesid tiitlit edukalt mullused võitjad Martin Liivamägi ja Maria Romanjuk. Kahe päeva vältel näitasid häid tulemusi mitmed ujujad. Nüüd pikem ja põhjalikum kokkuvõte sellest võistlusest.

Võitja selgitamiseks liideti 100 m liblik-, selili-, rinnuli-, vabalt- ja 200 m kompleksujumise tulemused FINA punktitabeli alusel ning nii määrati paremusjärjestus.

Mehed:

Meeste võistlus oli üpriski põnev kuigi pärast avapäeva võis juba esikoha kinkida tiitlikaitsja Martin Liivamägile. Nagu enne võistlust tehtud ennustuses, siis tuli täpselt ka sama esikolmik. Liivamägi, Martin Allikvee ja Cevin Siim. Martin Liivamägi (Kalevi Ujumiskool) saavutas 5-ala kokkuvõttes 3390 punkti millega ta edestas 101-punktiga Allikveed. Garanti Spordiklubi esindav Allikvee pälvis seega teise koha punktisummaga 3289. Kolmandale kohale käis tihe heitlus Martti Aljandi (Audentese SK) ja Cevin Siimu (Tartu UK) vahel. Siiski pani noorem mees enda paremuse maksma viimasel alal, 200 m kompleksujumises, ning napsas endale üldarvestuses 3. koha punktiskooriga 3149.

Esikolmiku üksikalade tulemused:

Liivamägi: 55.42 - 57.75 - 1.01.27 - 51.50 - 2.03.31 (3390p)

Allikvee: 56.03 - 58.45 - 1.01.77 - 52.34 - 2.03.79 (3289p)

Siim: 55.03 - 59.56 - 1.05.47 - 51.44 - 2.07.60 (3149p)

Kolm parimat meest üldarvestuses

Liivamägi võit on seda muljetavaldavam, et ta ujus kõik alad treeningpükstega ning suutis alistada Martin Allikvee 100 m rinnuliujumises, kes seal pani jalga võistluspüksid.  Liivamägi oli ka kõige edukam mees individuaalselt võites kolm ala: 100 m selili-, rinnuli- ja 200 m kompleksujumise. Cevin Siim võitis ülejäänud kaks ala.

Liivamägile kuulub sellel võistlusel ka kõige suurem FINA punktisumma, mille ta saavutas 100 m rinnuliujumise võidu eest. Selleks oli 1.01.27, mille eest ta pälvis 747 FINA punkti.

Naised:

Nagu ka meeste puhul sai üsna täpselt ennustatud, siis nii ka naiste puhul. Võistlemisest pidi loobuma Karleen Kersa, kes ei tahtnud enda tervisega riskida ning jäi seekord pealtvaatajaks. Siiski oli tegemist põneva võistlusega, kuid rinnuliujumisega tehti sotid selgeks kes on parim naine platsis. Garanti Spordiklubi esindav Maria Romanjuk oli kindlalt parim 3341 punktiga. Talle järgnesid TOP Ujumisklubi neiud - Margaret Markvardt (3236p) ja Kätlin Sepp (3121p).

Romanjuk: 1.03.41 - 1.06.89 - 1.09.11 - 58.37 - 2.17.16 (3341p)

Markvardt: 1.02.11 - 1.05.17 - 1.15.08 - 57.57 - 2.21.09 (3236p)

K. Sepp: 1.03.05 - 1.01.28 - 1.22.35 - 58.36 - 2.24.05 (3121p)

Naiste esikolmik üldarvestuses
Maria Romanjuk sillutas endale tee võidule 100 m rinnuliujumisega, kus ta edestas kõige lähemat konkurenti ligi 6!!! sekundiga. Tema tulemus 1.09.11 oli ka naiste suurim FINA punktiskoor individuaalsel alal 734 punktiga. Hea aja sai Romanjuk kirja ka 200 m kompleksujumises, kus sooloujumisega saavutas ta aja 2.17.16 mis on kusjuures vaid 2 sekundit aeglasem kehtivast Eesti rekordist. Samuti oli Maria ainuke naine, kes saavutas individuaalselt kaks alavõitu.

Väga hea esituse tegi Kätlin Sepp enda põhialal, 100 m seliliujumises, kus ajaga 1.01.28 võttis ta kindla alavõidu. Märkimist väärib fakt, et vaid 0,67 sekundit jäi tal puudu enda nimel olevast Eesti rekordist.

100 m vabaltujumine pakkus napimast napimat võitu. Tartlane, Kertu Ly Alnek, kes esindab Ujumise Spordiklubi aga igapäevaselt treenib Audentese Spordigümnaasiumis saavutas alavõidu ajaga 57.55 olles vaid 2 sajandikku nobedam Markvardtist.

Noored:

Neidude parim - Ilona Maide
Noorte vanuseklassides suurt üllatust ei juhtunud ning favoriidid võtsid oma. Janter Suun TOP Ujumisklubist domineeris poiste vanuseklassi olles kokkuvõttes parim 2728 punktiga. Teine koht kaotas talle juba üle 250 punktiga. Tüdrukutel oli seis sarnane. Audentese Spordiklubi esindav Ilona Maide saavutas neli alavõitu viiest ning kogus 2792 punkti, mis oli 196 punkti järgmisest kohast rohkem.

Üksikalade tulemused noorte vanuseklassi võitjatel:

Suun: 57.37 - 1.03.19 - 1.10.43 - 51.98 - 2.16.03 (2728p)

Maide: 1.05.33 - 1.07.19 - 1.21.05 - 59.76 - 2.29.17 (2792p)

Nii Janter Suun kui ka Ilona Maide võitsid viiest võimalikust alast neli v.a rinnuliujumise. Noormeestest oli sellel alal parim Mark Sovtsa (Top UK) ajaga 1.08.13 ning neidudest Briisi klubi esindav Melissa Priidel tulemusega 1.15.76.

Kalev Spa's kohutatakse juba taas 12-13 novembril kui toimumas on võistlus Kalev Open