14. november 2015

Kalev Openil ujusid parimad tulemused Liivamägi ja Kersa

Liivamägi võib võistlusega üldpildis rahule jääda
(Foto: Joosep Martinson)

Kalev Spas, 12-13 novembrini, toimunud ujumisvõistlusel Kalev Open näitasid parimattulemust Karleen Kersa ja Martin Liivamägi. Lisaks toimusid veel palju põnevaid duelle, kus võitjate saatus otsustati vaid mõne sajandikuga. Siinkohal on nüüd õige aeg teha suurem ja põhjalik ülevaade äsja toimunud Kalev Openist.

Lisaks sellele, et Karleen Kersa (TOP Ujumisklubi) saavutas suurima punktiskoori (726) FINA tabeli alusel, siis võitis Kersa kaks päeva kestnud võistlustel ka 5 medalit.

Kuigi kuldne oli neist vaid 50 m rinnuliujumine, kus võiduajaks oli 32.04. Vaid ühe punktiga kaotas talle, vaid ühe stardi nendel võistlustel teinud Maria Romanjuk. Garanti Spordiklubi esindav neiu pälvis kuldmedali 100 m rinnuliujumises, kus tabloo näitas võiduajaks 1.09.41.

Markvardtile riputati kaela 5 medalit
Kersa küll saavutas suurima FINA punktiskoori, siis kõige edukamas naiseks sellel võistlusel võib pidada Kersa klubikaaslast Margaret Markvardti. Neiu startis viiel distantsil ning nendest neljal õnnestus võita ka kuldmedal. Lisaks sai ta ka kaela hõbemedali. Kuldmedalid võitis juunioride koondislane järgmistel aladel: 100 m liblikujumine (1.02.55), 200 m liblikujumine (2.23.85), 100 m kompleksujumine (1.04.77) ja 400 m kompleksujumine (4.58.66). Vaid 100 m vabaltujumises tuli tunnistada endise klubikaaslase ja nüüd Kalevi Ujumiskooli eest ujuva Tess Grossmanni paremust ajaga 58.08

Omamoodi come-backi tegi Kalev Openil ka Tess Grossmann. Kuigi viimane võistlusstart toimus tal augusti alguses pikaraja MM-il Kaasanis. Täiesti uutmoodi harjutava Grossmanni võistlus osutus palju edukamaks kui neiu oskas loota. Kolmel alal startinud 21-aastane Grossmann sai igal alal ka võidu. 100 m vabaltujumises oli ta ainuke naine, kes suutis näidata aega alla 57- ja 58-sekundi, saades kirja 56.94. Poole lühemal distantsil, 50 m vabaltujumises, pidas ta maha "verise" duelli Kertu Ly Alnekiga (Ujumise Spordiklubi), keda ta finišis edestas vaid 3 sajandikuga. Ajad vastavalt 26.06 ja 26.09. Lisaks kõigele pani ta võistlustele punkti enda kõrvalala, 50 m liblikujumise, võiduga kus ta oli parim tulemusega 28.36. Alnek, kuldmedalita ei jäänud olles parim 200 m- ja 400 m vabaltujumises aegadega 2.04.55 ja 4.27.13.
Sigrid Sepp selili starti tegemas

Seliliujumises saime taas näha TOP ujumisklubi esindavate õdede Kätlin ja Sigrid Sepa vahelist madistamist. 50 m seliliujumise distantsi sprintis kiiremini läbi noorem Sepp ehk Sigrid. Võiduajaks fikseeriti 29.39 kui tema õde sai samal ajal kirja 29.55. 100 m seliliujumises võttis vanem õde Kätlin magusa revanši, võites enda nende võistluste ainukese kuldmedali, tulemusega 1.01.62. Sigrid jäi napilt alla enda isiklikule rekordile tulles hõbedale ajaga 1.02.07. Kõik eelpool mainitud TOP-i neiud sõitsid täna hommikul Hispaaniasse, et anda enda vormile viimane lihv enne detsembris algavaid tiitlivõistlusi.

Kauaaegne Eesti koondislane Martin Liivamägi andis Kalev Openil kõikidele kodustele konkurentidele tõsise tormihoiatuse enne Euroopa lühiraja meistrivõistlusi, mis algavad 2. detsembril Iisraelis.

Liivamägi, kes alles selle nädala alguses naasis Californiast 3-nädalasest treeninglaagrist, võttis võistlustel enda repertuaari kolm ala, kus ta saavutas ka kindlad esikohad. Avapäeval tuli võit 200 m kompleksujumises ajaga 2.00.82. Teist päeva alustas, Kalevi Ujumiskooli esindav, Liivamägi võiduga 100 m kompleksujumises, kus treeningpükstega napsas ta võidu ajaga 55.13. Viimases võistlusosas seljatas ta kõik kanged rinnuliujumise konkurendid (Aljand, Allikvee, Provorkov) olles parim 100 m rinnuliujumises ajaga 59.54. Viimane tulemus oli ka Kalev Openi parim - FINA punktitabeli järgi andis see sooritus 814 punkti. Kõigil aladel püstitas Liivamägi ka hooaja tippmargi. Liivamägi on kindlasti mees, keda tuleb jälgida suurima huviga lühiraja EM-il!

Lisaks Liivamägile suutis 3 alavõitu pälvida ka Martti Aljand Audentese Spordiklubist. Aljand oli parim 200 m rinnuliujumises (2.14.19), 50 m liblikujumises (24.32) ja 50 m rinnuliujumises (27.72). Lisaks saavutas ta tugevas konkurentsis pronksmedali 100 m rinnuliujumises, kus sai ajaks kirja hooaja tippmarki tähistava 1.00.31. Selle alal napsas endale hõbeda Martin Allikvee (Garanti Spordiklubi) ajaga 59.93

Häid tulemusi seliliujumises näitas ka Pärnu UCA eest võistlev Endri Vinter. Noormees pälvis alavõidu nii 50 m- kui ka 100 m seliliujumises aegadega 25.41 ja 54.75. Ka tema on sõitmas Euroopa lühiraja meistrivõistlustele.

Degtjarjov võistleb järgmine nädalavahetus Soomes
Vabaltujumise spetsialist Pjotr Degtjarjov ei suutnud näidata kiiremaid aegu kui nädal aega tagasi Riia Sprindil. Kuigi 50 m- ja 100 m vabaltujumises tulid veenvad võidud, siis parandamisruumi enne EM-i on küllaga. 100 m vabaltujumises sai ta kirja ajaks 49.03 olles 3 kümnendiku aeglasem kui Riia Sprindil. Kusjuures 50 m pöördes oli tema vaheaeg 22.98! 50 m vabaltujumises riputati talle kaela kuldmedal ajaga 22.52, Riias oli sel distantsil ajaks 22.25.

Kalev Openil osutus kõige edukamaks TOP Ujumisklubi ujujad, kes tõid enda klubile 25 medalit, millest 8 olid kuldsed. Kusjuures naised tõid kõikidest medalitest lausa 21!!! Seega võib väita, et TOP Ujumisklubi hoiavad veepeal just naised hetkel. Teisena kogus enim medaleid Audentese Spordiklubi (22 medalit) ja kolmandana Kalevi Ujumiskool (13 medalit). Kokku võitis vähemalt ühe medali 13 klubi.

Mitmekordsed medalivõitjaid oli kokku 26 (14 meest ja 12 naist). Kahe päeva jooksul tegid naised kokku 276 starti ja mehed 360. Seega Kalev Spa bassein sai korraliku vatti.

Lisaks tuleb kindlasti kiita ka Kalevi Ujumiskooli eesotsas Kristo Krinpusega tänu kellele korraldati väga hästi opereeriv võistlus. Medalivõitjatele olid lisaks medalitele mitmed muud auhinnad sponsoritelt (Arena, Viking Line, Roi, FreeSport jne). Võistlus sujus ilma tõrgeteta ning Kalev Openit võib julgelt pidada Eesti kõige paremini korraldatavaks võistluseks!