20. mai 2016

EM-i VIIES PÄEV: Segateatenelik pääses finaali

Pjotr Degtjarjov
Euroopa meistrivõistluste viienda päeva eelujumised on lõppenud ning täna hüppas vette 15 Eesti ujujat. Päeva parima tulemuse ujus välja Eesti sega 4x100 m vabaltujumise teatenelik, kes pääses finaali. Individuaalselt tegi parima esituse Alina Kendzior, kes saavutas 26. koha.

Eestlaste viienda päeva viimane ujumine oli sega 4x100 m vabalt teateujumine. Eesti koosseisus Pjotr DegtjarjovKarl Johann LuhtMargaret Markvardt ja Alina Kendzior pälvisid eelujumises 8. koha ajaga 3.36.26, mis tähendab et nad pääsesid õhtusesse finaali.

Avavahetuses ujunud Degtjarjov sai kirja ajaks 50.24, mis läheb siiski kirja mitte-ametliku ajana kuna tegemist oli sega teateujumisega. Eile sai Degtjarjov 100 m vabaltujumises kirja 50.86. Hea vaheajaga sai hakkama ka Luht, kes sai kirja tulemuseks 50.11. Õhtune finaal algab kell 21:39.

Meeste 100 m liblikujumises oli tuline duell Kregor Zirk'i ja Daniel Zaitsevi vahel. 18-aastane Zaitsev ujus esmakordselt enda karjääri jooksul alla 54-sekundi saades kirja tulemuseks 53.92. See aeg andis noormehele 32. koha. Kaks vahetust hiljem startinud Zirk jäi sellel alal siiski Eesti parimaks meheks. 16-aastane Zirk läbis distantsi ajaga 53.87, mis andis koha täpselt Zaitsevi ees ehk 31. koha. Poolfinaali viis viimasena tulemus 53.24, Zirk'i nimel olev Eesti rekord on 53.23.

100 m liblikujumise stardis oli ka Ralf Tribuntsov, kes paraku jäi enda isiklikule tippmargile alla ligi sekundiga saades tulemuseks 54.75. See aeg andis 21-aastasele eestlasele 52. koha. Tiitlivõistluste debütant Arkadi Kalinovski läbis 100 m liblikat uue isikliku rekordi 54.90 ning saavutas 54. koha.

Alina Kendzior
Sarnaselt meeste 100 m liblikujumisele oli ka naiste 50 m seliliujumises stardis neli eestlast. Parim eestlane oli täna 26. koha saavutanud Alina Kendzior, kes läbis distantsi ajaga 29.63. Isiklik rekord 29.32 on Kendzioril veel ajast kui ta esindas Venemaad. Sigrid Sepa nimel olevast Eesti rekordist jäi Kendzioril puudu 21 sajandikku.

Eesti rekordinaine Sigrid Sepp läbis distantsi samuti alla 30-sekundi saades kirja ajaks 29.99. See aeg andis talle 33. koha. Sepa nimel olev Eesti rekord on eelmisel aastal ujutud 29.42. Koondise pesamuna Margaret Markvardt tegi isikliku lähedase tulemuse 30.10. Kuu aega tagasi Baltimaade meistrivõistlustel ujutud isiklik rekord 30.06 jäi täna 35. koha saavutanud Markvardtil vaid nelja sajandiku kaugusele. Neljanda Eesti naisena hüppas vette Kätlin Sepp, kes piirdus täna hommikul 30.64'ga. See aeg andis talle 42 naise konkurentsis 38. koha.

Filipp Provorkov
Viienda päeva üks oodatumaid alasid oli meeste 50 m rinnuliujumine, kus eestlastel olid omad poolfinaalipääsu võimalused. Neljast startinud Eesti mehest tegi parima tulemuse Filipp Provorkov, kes saavutas 28. koha ajaga 28.59. Poolfinaalipääsust jäi Provorkovil puudu 59 sajandikku.

Lisaks olid rinnuliujumise stardis veel 32. koha saavutanud Martin Liivamägi (28.70), 33. koha välja ujunud Martin Allikvee (28.76) ja 39. kohaga leppima pidanud Martti Aljand (29.06). Ükski rinnuliujuja täna hommikul enda isikliku tippmargi lähedale ujuda ei suutnud.

Päeva esimesel alal, meeste 200 m seliliujumises, oli stardis vaid üks eestlane ning selleks oli Andrei Gussev. 18-aastane ujuja läbis distantsi ajaga 2.10.49. See aeg on noormehe isiklikust rekordist üle 3-sekundi kehvem. Kuna konkurents on tänavusel EM-il halastamatu pidi Gussev leppima viimase ehk 41. kohaga.