18. juuni 2017

Allikvee näitas taas päeva parimat tulemust, Markvardt medalitabeli tipus

Tartus jätkuvad 98. korda peetavad Eest meistrivõistlused ning lõppenud on teine võistluspäev. Parimat minekut näitas õhtuses võistlusosas sarnaselt esimesele päevale Martin Allikvee, kes ujus ka uue Eesti hooaja tippmargi.

Õhtused medalialad algasid 50 m seliliujumisega. Naistest tuli Eesti meistriks Sigrid Sepp ajaga 29.91, ta oli ka ainuke naine kes suutis seda distantsi ujuda alla 30-sekundi.

Hõbemedali teenis Margaret Markvardt (30.11) ning pronksi sai kaela Sigridi vanem õde Kätlin Sepp tulemusega 30.42. Meestest ei leidunud vastast Endri Vinterile kelle võiduajaks märgiti 26.65. Teine koht kuulus Matis Hiiele (27.05) ning kolmas Marko-Matteus Langelile (27.25).

Rinnuliujumises võidutsesid favoriidid

Maria Romanjuk teenis enda võistluste teise individuaalse kuldmedali 100 m rinnuliujumises. Ta läbis distantsi ajaga 1.11,32 ning tuli enda karjääri jooksul 79. korda Eesti meistriks. Võit ei tulnud siiski mäekõrguselt, sest head konkurentsi pakkusid Maria Harutjunjan ja Karleen Kersa kelle vahe oli vaid kolm sajandikku. Harutjunjan teenis hõbeda ajaga 1.11,81 ning Kersa astus poodiumi kolmandale astmele ajaga 1.11,84. Eesti juunioride meistriks tuli Kristina Maria Jaamul (1.17,63) ning noorte meistriks Meril Arndt (1.17,43), kes oleks enda ajaga triumfeerinud ka juunioride seas.

Teise võistluspäeva parima soorituse tegi aga Martin Allikvee kes saavutas ülekaaluka võidu 100 m rinnuliujumises uue Eesti hooaja tippmargiga 1.01,88. Suurepärase esituse tegi ka kroolisprinter Pjotr Degtjarjov, kes saavutas hõbemedali ning alistas napilt enda klubikaaslase Martti Aljandi kes pälvis pronksi. Meeste ajad vastavalt 1.03,68 ja 1.03,72. Suurte meeste varjus krooniti Joonas Niine (1.05,20) Eesti juunioride meistriks ning Mark Sovtsa (1.06,72) noorte meistriks.

Liivamägi valitsemine kompleksujumises jätkub

Martin Liivamägi valitsemine 200 m kompleksujumises jätkub. Eesti rekordimees ei andnud konkurentidele isegi sõnaõigust ning teenis enda karjääri 59. Eesti meistritiitli ajaga 2.05,01. Hõbemedali teenis Silver Hein (2.07,53) ning pronksi Armin Evert Lelle (2.09,07), kes tuli ka juunioride meistriks. Eesti noorte meistritiitli teenis Mark Sovtsa, kes on kahe päeva jooksul võitnud juba viis kuldmedalit.

Naiste konkurentsis pidasid maha tõelise põnevuslahingu Maria Romanjuk ja Margaret Markvardt. 100 m pöördes oli Markvardt korraliku vahe sisse teinud, aga tugev rinnuliujuja Romanjuk püüdis noorema konkurendi enne krooliujumist kinni. Siiski viimasel 50 meetril pani 17-aastane Markvardt enda paremuse maksma ning uue Eesti hooaja tippmargiga 2.20,17 tuli ta Eesti meistriks kui ka juunioride meistriks. Romanjuk lõpetas teisena (2.22,49) ning Veronika Olem kolmandana (2.27,06) Noorte kulla teenis Melissa Priidel ajaga 2.30,24. Markvardt on peale teist võistluspäeva ka ainuke ujuja kes võitnud kolm individuaalset kuldmedalit.

Paraujujad said kaela enda esimesed medalid

Täna said alguse ka meistrivõistlused paraujujatele kes võistlevad kõikidel 50 m distantsidel (v.a rinnuliujumine). Kuna tegemist oli multiklass ujumisega, kus ühes vahetuses olid erineva kategooria sportlased, siis võitjaks tuli suurima punktisumma teeninud ujuja, mitte ujuja kes finišiseina esimesena puutub. 50 m seliliujumises tuli Eesti meistriks Susannah Kaul, kellele järgnesid Brenda Tilk ja Marita Sukko. Meestest ei leidunud vastast Pekingi OM-i pronksmedalistile Kardo Ploomipuule. Tema järel hõivasid poodiumil koha Robin Liksor ja Kaimar Kaldma.

Margaret Markvardt
50 m liblikujumises pääsesid kõik favoriidid edasi homme peetavasse finaali ning naiste seas on oodata põnevat heitlust. Eelujumiste parim oli Margaret Markvardt ajaga 28.62. Absoluutklassi finaali pääsesid veel Karleen Kersa, Melissa Priidel, Laura-Liis Valdmaa, Mai Riin Salumaa, Helena Heinlo, Ilona Maide ja Brita Rannamets. Eelujumiste parim Markvardt tuli juunioride meistriks ning Priidel krooniti noorte meistriks ajaga 28.95.

Meeste seas näitas Daniel Zaitsev miks ta on selle ala Eesti rekordiomanik. Kui konkurentidel olid jalas võistluspüksid, siis Zaitsev läbis eelujumise tavaliste treeningpükstega ning oli ka isegi siis ülekaalukalt eelujumiste parim ajaga 24.89. Homses finaalis ujuvad veel Armin Evert Lelle, Martin Allikvee, Cevin Anders Siim, Robert Roose, Fred Karu, Andri Aedma, Marko Tiidla. Eesti juunioride meistriks tuli Lelle (25.23) ning noorte meistriks ka 100 m rinnuliujumise võitnud Mark Sovtsa ajaga 26.22.

Teisele võistluspäevale pani joone alla 4x100 m vabalt teateujumised. Üllatust ei sündinud ning TOP Ujumisklubi naiskond võttis taas võidu ajaga 4.00,80. Meestest oli parim Audentese Spordiklubi tulemusega 3.25,99.