20. juuni 2017

Seitse ujujat kes särasid Eesti meistrivõistlustel kõige eredamalt

Eile lõppesid Tartus Aura ujulas 98. korda toimunud Eesti meistrivõistlused. Kolme päeva jooksul nägid ujujad palju vaeva ning parimad võitsid ka mitmeid medaleid ja püstitasid rekordeid. Kuid nagu alati, siis mõned paistsid natuke eredamalt silma kui teised.

Vaatamegi nüüd tagasi viimasele kolmele päevale ning nendele ujujatele, kes särasid Aura ujulas kõige eredamalt.

1. Margaret Markvardt

17-aastane Markvardt oli tänavustel meistrivõistlustel kõige edukam ujuja võites neli individuaalset kuldmedalit. Absoluutklassis jäi tema saagiks veel kaks hõbedat ning üks pronks ehk ühtekokku seitse individuaalset absoluutklassi medalit. Kuna TOP Ujumisklubi värvides ujuv neiu kuulub veel viimast aastat ka juunioride vanuseklassi, siis poodiumit tuli külastada väga tihti. Ta saavutas kuus juunioride meistritiitlit ning ühe hõbeda ja oli ka selles arvestuses ülekaalukalt parim.

Kuigi Markvardt ujus kolme päeva jooksul vaid ühe isikliku rekordi, siis põhifookus on ikkagi 28. juunil algavatel Euroopa juunioride meistrivõistlustel. Kui lisada juurde ka viis teateujumise kuldmedalit, siis Markvardt lahkub Aura ujulast muljetavaldava 19. medaliga. Ja ta oli osaline ka ainukese Eesti rekordi sünnil aidates TOP Ujumisklubi naiskonnal püstitada rahvusrekord 4x50 m kombineeritud teateujumises.

2. Armin Evert Lelle

Viimsi Veeklubi ujuja Armin Evert Lelle jaoks oli kahtlemata tegu karjääri kõige edukamate Eesti meistrivõistlustega. Ta tuli esmakordselt absoluutklassis Eesti meistriks ning seda lausa kahel korral 100 m- ja 200 m seliliujumises. Samuti võitis ta meestega heideldes veel kaks hõbedat ja kaks pronksi. Sarnaselt Markvardtile viimast aastat juunioride klassis võistlev Lelle tegi seal praktiliselt puhta töö. Ta pälvis kuus juunioride Eesti meistritiitlit ning ühtekokku kaheksa medalit. Poodiumile astus ligi kahemeetrine mehemürakas 14 korda.

3. Melissa Priidel

Kõige edukam ujuja neidude noorteklassis oli tänavu Melissa Priidel. Tema teenis vaid kuldmedaleid ning neid kogunes noore ujuja kontosse viis. Kuigi enda esimese absoluutklassi kuldmedalini Priidel veel ei jõudnud, siis kaks hõbemedalit on tõsiasi. Nüüd kui noorteklass on läbi ning sügisel alustab Priidel juunioride seas võistlemist, siis saab ta juba hoobelda sellega, et ta on 22-kordne Eesti noorte meister.

4. Joonas Niine

Kahtlemata edukaim võistlus oli ka Audentese Spordigümnaasiumis treenival Joonas Niinel. Ta krooniti individuaalselt 3x Eesti juunioride meistriks ning võitis ühtekokku kuus medalit. Kui lisada juurde ka teateujumiste medalid, siis juunioride medaleid kogunes tal kümme. Samuti teenis Niine karjääri esimese täiskasvanute medali tulles pronksile 200 m rinnuliujumises.

Niine oli samuti võistluste kõige suurem rekordipüstitaja. Ta ujus kolme päeva jooksul kolm uut Eesti noorte rekordit. Alustuseks ületas ta 28 aasta vanuse 50 m rinnuliujumise tippmargi ning kohendas seda nii eelujumises kui finaalis. Seejärel kustutas ta 18 aastase noorte rekordi 200 m rinnuliujumises.

5. Veronika Olem

Hullumeelse medalisaagiga naaseb Aura ujulast ka Veronika Olem. Vaikselt Eesti seliliujumise esinumbriks pürgiv nooruke Olem teenis individuaalseid medaleid lausa 17, milleni ükski teine ujuja ei küündinud. Aga alustame algusest. Kuna Olem kuulub juunioride vanuseklassi, siis palju medaleid tuli sealt. Ta teenis lausa 10 juunioride klassi medalit, millest kaks olid kuldsed. Ülejäänud kaheksa olid kõik hõbedased. 100 m seliliujumises tuli ta esmakordselt absoluutklassi Eesti meistriks. Lisaks saavutas ta veel kuus absoluutklassi medalit. Kirss tordiks oli kahtlemata uus juunioride rekord 100 m seliliujumises, mis oli ka naiste parim individuaalne sooritus tänavustel võistlustel.

6. Mark Sovtsa

Kõige enam sai noorte arvestuses poodiumile astuda noormeeste hulgas Mark Sovtsa ning reeglina kõige kõrgemale. Ta krooniti individuaalselt kolme päeva jooksul 6x Eesti noorte meistriks ning võitis muuseas lisaks veel kaks hõbedat. Viimast korda noorte Eesti meistrivõistlustel osalenud Sovtsa saagiks jäi paari aastaga 31 Eesti noorte meistritiitlit. Ilmselt jätkab ta nüüd medalite võitmist juunioride klassis ning loodetavasti ei lähe palju aega enam kui ka täiskasvanute seas.

7. Martin Allikvee

Üks mees kellest ei saa enam üle ega ümber mitte ühelgi võistlusel on Martin Allikvee. Tema nimele jäi Tartus võistluste kaks parimat tulemust. Samuti oli ta ainuke ujuja, kes suutis ületada 800 FINA punkti piiri (829 ja 817). Samuti tegi ta puhta töö kõikidel rinnuliujumise distantsidel ja oli võistluste kõige edukam meesujuja kolme individuaalse kuldmedaliga. Tema saagiks jäi veel viis teateujumise medalit ning 50 m liblikujumise pronksmedal. Ühtekokku ripub tema kaminasimsil üheksa medalit nüüd rohkem. Lisaks tasub märkida, et Allikvee 200 m rinnuliujumise võiduaeg platseerub Eesti kõigi aegade edetabelis kaheksandale kohale, seitse esimest aega kuuluvad Martinile endale.