27. juuli 2017

VÕIMAS NAINE! Pellegrini imeline medalite seeria sai jätku

Itaalia ujumise elav legend Federica Pellegrini võitis eile Ungaris peetaval MM-il kuldmedali 200 m vabaltujumises. See oli temale sel distantsil juba kolmandaks maailmameistritiitliks, kuid veelgi muljetavaldavam fakt on see, et ta on sel distantsil võitnud medali juba seitse MM-i järjest.

Pellegrini medalitesadu 200 m vabaltujumises sai alguse juba aastal 2005, kui ta oli alles 17-aastane piiga. Toona Montrealis peetud MM-il pälvis ta hõbemedali.

Esimese tiitlivõistluste medali võitis itaallana, aga 2004 aastal Ateena olümpiamängudel. Ta teenis 200 m vabaltujumises hõbemedali olles ise vaid 16-aastane. Esimene MM-i kuldmedal tuli aastal 2009 kui kodupubliku silme ees ta triumfeeris ning püstitas maailmarekordi 1.52,98, mis püsib tänase päevani. Teine kuldmedal tuli kaks aastat hiljem Shanghais ning kolmas nüüd Budapestis.

Siiski see imeline seeria enam ei jätku, sest peale ujumist sõnas Pellegrini Itaalia meediale, et ta enam sel distantsil rahvusvahelistel võistlustel ei stardi. "Need olid minu viimased stardid 200 m vabaltujumises," sõnas värske maailmameister. "Ma plaanin valida teistsugused distantsid endale tulevikuks." Järgmisel nädalal 29-aastaseks saav ujuja plaanib ilmselt hakata võistlema lühematel vabaltujumise distantsidel.

Seitse järjestikust MM medalit ühel distantsil on absoluutne rekord milleni pole küündinud ükski teine ujuja. Pellegrini karjääri on olnud muljetavaldav, ta on pikas basseinis võitnud kaks OM medalit, tulnud 5x maailmameistriks ja 7x Euroopa meistriks. Lühirajal on ta võitnud 14 medalit EM-idelt ning seitse medalit MM-idelt. Enda pika ja eduka karjääri jooksul on ta kaela saanud 36 tiitlivõistluste medalit.