20. oktoober 2017

Tallinna meistriteks krooniti Aljand ja Romanjuk, noortest olid parimad Viirpuu ja Hansalu

Nõmme ujulas lõppesid kaks päeva kestnud Tallinna mitmevõistluse meistrivõistlused. Kahe päeva jooksul võisteldi neljal erineval 100 meetri distantsil ja 200 m kompleksujumises. Absoluutklassis saavutasid võidud lühiraja EM-iks valmistuvad Martti Aljand ja Maria Romanjuk.

Naistest krooniti viie ala lõikes Tallinna meistriks Maria Romanjuk, kes saavutas ka kolm alavõitu. Võidusummaks kogunes tal 3509 FINA punkti, mis oli ka võistluste suurim punktisumma.

Romanjuk näitas kogu võistluse vältel suurepärast minekut ning jäädes 200 m kompleksujumises enda Eesti rekordile vähem kui sekundiga alla saades ajaks 2.15,39. Lisaks jäi Rio olümpial osalenud ujuja võitmatuks ka 100 m liblik- ja rinnuliujumises. Teisele kohale ujus ennast kaks individuaalset alavõitu pälvinud Margaret Markvardt. Ta kogus kahe päeva jooksul 3421 punkti ning oli kogu võistluse vältel Romanjukile ainuke tõsine konkurent. Alavõidud saavutas TOP Ujumisklubi piiga 100 m selili- ja vabaltujumises. Vabaltujumises ujus ta ka uue isikliku rekordi 56.87 ning näitas ka kompleksujumises head kiirust ajaga 2.15,74. Enne viimast ala oli lahtine veel pronksmedali saatus, kuid selle suutis endale välja ujuda Kristina Maria Jaamul kogudes 2838 punkti.

Meestest saavutas kindla üldvõidu 3321 punkti kogunud Martti Aljand. Tema individuaalsed võidud tulid 100 m rinnuli- ja 200 m kompleksujumises vastavalt aegadega 1.01,72 ja 2.05,29. Peale avapäeva neljandal kohal olnud Andri Aedma suutis kompleksujumisega ennast tõusta kõrgele teisele kohale. Ta parandas sel distantsil enda isiklikku rekordit ligi 12-sekundiga ujudes uueks isiklikuks tippmargiks 2.06,97. Ühtekokku teenis Aedma 3150 punkti edestades vaid 8 punktiga pronksmedali saavutanud Daniel Zaitsevit. Aedma võistluste kõige eredam hetk oli 100 m vabaltujumine (50.32) mille ta võitis. Zaitsev jäi löömatuks 100 m liblikujumises (53.65) ning seliliujumise võit läks Matis Hiiele (56.65). Suurim ebaõnnesõdur oli liblikujumises vale stardi teinud Cevin Anders Siim. Juhul kui ta poleks diskvalifitseeritud, siis oleks ta teise koha saavutanud juhul kui läbinuks 100 m liblikat ajaga 55.19. Paraku oleksid spordis ei maksa nagu ka seekord.

Noorte vanuseklassis parimad Viirpuu ja Hansalu

Võistluste kõige tasavägisem võitlus oli noormeeste (2002-2005 s.a) vanuseklassis. Võistluste lõppedes mahtus esikolmik vaid 51 punkti sisse. Tallinna meistriks tuli Jan Joonas Viirpuu, kes sillutas endale tee võidule 100 m vabaltujumisega. Ta edestas enda lähimat konkurenti Alan Gritšoki sel distantsil enam kui poole sekundiga ning sai vajaliku edumaa enne kompleksujumist. Kuigi Gritšok edestas Viirpuud viimasel distantsil, siis üldvõiduks sellest ei piisanud. Seega esikoht Viirpuule 2596 punktiga ja teine koht Gritšokile 2583 punktiga. Kokkuvõttes kolmandaks ujus ennast teisel võistluspäeval 100 m vabalt- ja 200 m kompleksujumise võitnud Gregory Kask, kelle punktisummaks kogunes 2545.

Tüdrukute parimaks osutus Katriin Hansalu, kes võitis ühtekokku kolm individuaalset distantsi. Ta jäi löömatuks 100 m liblik- ja seliliujumises ning 200 m kompleksujumises. Tüdrukute vanuseklassi võitja Hansalu kogus viie alaga 2455 punkti. Teisena lõpetas Hanna Grete Vutt (2327 punkti) ja kolmandana 100 m vabaltujumise võitnud Elisabeth Viiding (2275 punkti).