15. detsember 2017

Kolmandal võistluspäeval ükski eestlane eelujumistest edasi ei pääsenud, Romanjukilt ja Sepalt Eesti rekordid

Täna jätkus Taanis Kopenhaagenis lühiraja EM ning kolmandal võistluspäeval olid paljud meie ujujad võistlustules. Ükski eestlane eelujumistest edasi ei pääsenud, kuid Martin Allikvee oli sellele väga lähedal. Maria Romanjuk ja Sigrid Sepp püstitasid uued Eesti rekordid.

Eile 200 m rinnuliujumise finaalis ujunud Martin Allikvee oli ülilähedal pääsule 100 m rinnuliujumise poolfinaali, kuid jäi sellest 13 sajandiku kaugusele. Ta läbis distantsi ajaga 58.71, mis andis 19. koha.

Samal distantsil startis veel Martti Aljand, kes ei olnud ka väga kaugel poolfinaalkohast. Tema saagiks jäi alles 27. koht ajaga 59.02.

Naiste 100 m rinnuliujumises ujus Maria Romanjuk uue Eesti rekordi 1.06,95, kuid sellest ei piisanud, et pääseda õhtusesse poolfinaali. Eestlanna jäi jagama 19.-20. kohta. 16 parema sekka viis viimasena tulemus 1.06,48. Varasem Eesti tippmark (1.07,27) kuulus Romanjukile endale ning oli ujutud 2014 aastal. Eelujumiste nobedaim oli meie põhjanaaber Jenna Laukkanen tulemusega 1.04,94.

Eesti rekord ujuti ka naiste 200 m seliliujumises ning seda Sigrid Sepa esituses. Ta ületas enda vanemale õele Kätlin Sepale kuulunud rahvusrekordi (2.11,66) ligi poole sekundiga saades ajaks 2.11,22. Uus rahvusrekord andis 20. koha, finaalist jäi eestlannat lahutama ligi neli sekundit.

Daniel Zaitsevist sai kolmas Eesti meesujuja läbiaegade, kes ujunud 50 m vabalt lühikeses basseinis alla 22-sekundi. Täna hommikul läbis ta distantsi ajaga 21.90, mis andis talle 33.-34. koha. Poolfinaalist jäi eestlast lahutama 31 sajandikku. Stardis olid veel ka Andri Aedma (22.46) ja Nikita Tšernosev (22.66), kes saavutasid vastavalt 61. ja 69. koha.

Gerda Paki debüüt tiitlivõistlustel ebaõnnestus täielikult. Ta oli stardis 200 m liblikujumises, alal kus nädal aega tagasi ujus ta Eesti rekordi. Täna läbis ta distantsi tulemusega 2.20,96, mis jäi tema ujutud rahvusrekordile alla enam kui kuue sekundiga. See aeg andis 27 naise konkurentsis 26. koha. Meeste 200 m kompleksujumises oli stardis kolm eestlast ning nendest parima tulemuse tegi suure isikliku rekordi ujunud Armin Evert Lelle ajaga 2.00,81 millega ta lõpetas 39. kohal. Tegemist ka uue Eesti juunioride rekordiga. Cevin Anders Siim (2.01,25) ja Silver Hein (2.02,09) lõpetasid vastavalt 40. ja 43. kohtadega.

Eesti koondise III päeva tulemused:

19. koht - Martin Allikvee - 100 m rinnuli - 58.71
19.-20. koht - Maria Romanjuk - 100 m rinnuli - 1.06,95 (Eesti rekord)
20. koht - Sigrid Sepp - 200 m selili - 2.11,22 (Eesti rekord)
26. koht - Gerda Pak - 200 m liblikat - 2.20,96
27. koht - Martti Aljand - 100 m rinnuli - 59.02
33.-34. koht - Daniel Zaitsev - 50 m vabalt - 21.90
39. koht - Armin Evert Lelle - 200 m kompleksi - 2.00,81 (Eesti juunioride rekord)